BREDA- Surveillerende agenten in Breda zagen vrijdagavond (18 april) rond 19.00 uur een auto over de Kapittelweg rijden. De bestuurder had een nogal ‘sportieve’ rijstijl en de agenten besloten hem te controleren. Die controle resulteerde in twee aanhoudingen op verdenking van overtreding van de Opiumwet.

Op de Baliëndijk in Breda gaven de politiemensen de personenauto een stopteken. De bestuurder stopte niet, maar de agenten zagen wel dat er ineens flink wat beweging in de auto ontstond. Het leek alsof de inzittenden iets verstopten. Verschillende keren gaven de agenten claxon- en lichtsignalen aan de bestuurder van de auto. Pas op het Zustersveld stopte de auto.

Verborgen ruimte

Alleen de bestuurder van de auto kon zich legitimeren, de bijrijder niet. De bestuurder bleek al eerder voor te komen voor overtreding van de Opiumwet. Nadat dit gegeven ook gemeld was aan de bestuurder vroegen de agenten hem om uitlevering van alle drugs. Zowel de bestuurder als de bijrijder verklaarden geen drugs bij zich te hebben. De agenten konden nu gaan zoeken in de auto. In een verborgen ruimte vonden zij wat ponypacks cocaïne en een kleine hoeveelheid hasj. De drugs en enkele honderden euro’s zijn door de agenten in beslag genomen.

Beide mannen werden aangehouden en moesten mee naar een politiecellencomplex. De bestuurder, een 25-jarige man uit Breda, verzette zich en rende weg. Eén van de agenten gebruikte het stroomstootwapen, de man werd geraakt en viel op de grond. Hij kon vervolgens geboeid worden en is overgebracht naar het cellencomplex. De bijrijder, een 33-jarige Bredanaar, besloot netjes mee te werken aan zijn aanhouding. Beide mannen zijn ingesloten. Ze mogen zaterdag een verklaring afleggen bij rechercheurs.